20 Февруари 2026петък04:47 ч.

Проф. Ангелов: Правя това, което бих направил като лекар

автор:Дума

visibility 704

 Извънредните мерки, които наложихме със заповед от вчера, не са закъснели. Доц. Кунчев и много други специалисти ги предложиха и ние се вслушахме в тях. Ако ситуацията с разпространението на коронавируса у нас се промени, сме готови както да отменим някои от извънредните забрани, така и да ги разширим. Това коментира здравният министър проф. Костадин Ангелов в ефира на БНТ. Той допълни, че ако към този момент бе директор на „Александровска“, би поискал от здравния министър налагането на тези ограничения.

Основната ни цел е медицинската целесъобразност и разбира се броят на новозаразените с коронавирус. За две седмици наред нямаме намерения да променяме мерките, а очакваме те да имат добър резултат, уточни Ангелов.

От самото начало на епидемията твърдя, че тази битка може да бъде спечелена с разум, дисциплина и интелект. Нека всеки човек да прави нещата разумно и с интелект, за да можем да постигнем резултата, който търсим, призова здравният министър. Той бе категоричен, че въпреки увеличаващият се натиск върху здравната система, тя е подготвена.

Проф. Ангелов поясни, че здравната система ще издържи, но медиците са преуморени.  Ако все още бях шеф на Александровска болница сигурно щях да поискам от настоящия здравен министър това, което правя сега аз. Това поискаха колегите – това и направихме, каза още проф. Ангелов.

По думите му премиерът Бойко Борисов се лекува като всички останали български граждани.

Самият Ангелов също е под карантина, както всички колеги, които са били контактни със заразен.

Той коментира и оставката на директора на столичната РЗИ д-р Данчо Пенчев. „Мотивът за подадената му оставка е личен. Категорично казвам, че оставката му не е заради карантината на премиера Бойко Борисов и президента Румен Радев.

Във вторник, когато изтече карантината ми, ще започнем конкурс за избора на нов шеф на СРЗИ, а дотогава поста е зает от д-р Маева, обясни той.

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ