25 Август 2025понеделник01:24 ч.

Проф. Кантарджиев: Берем плодовете на масовите събирания и абитуриентските балове

автор:Дума

visibility 110

Берем плодовете на масовите събирания и абитуриентските балове. Това каза в интервю за предаването „Добър ден, България“ на Радио „Фокус“ директорът на Центъра по заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев, по повод рекордния брой заразени с новия коронавирус.Той обясни, че в цялата страна се наблюдава увеличена заболяемост, като новите огнища са свързани с баловете и масовите събирания на близки и роднини.

Броят на новите доказани случаи расте от 12 дни и вече имаме седмици с повече от 100, 150 заразени дневно, което води до някои необходими анализи, които ежедневно на срещите си обсъждаме. Засега се увеличава контролът на въведените у нас мерки. С удължаването на епидемичната ситуация не бива да се допуска събиране на много хора в магазини и публични закрити пространства, където задължително трябва да се носят маски. Носенето на маски е задължително и в градския транспорт. Мога да кажа, че вече берем плодовете на абитуриентски балове, на масови събирания, така както преди 10 дни беряхме плодовете от събирания и празненства, допълни проф. Кантарджиев.

Важно е в болниците да не се допуска разпространение на заболяването, уточни проф. Кантарджиев. Необходимо е стриктно спазване на правилата за работа и все повече болници да се включват, за да се поемат новите случаи, каза още той. Важен е и контролът на работодателите в големите работещи колективи, подчерта професорът.

 

Пускат магистрала "Европа" до средата на септември

автор:Дума

visibility 2008

/ брой: 156

Държавата компенсира битовите сметки за ток с над 35%

автор:Дума

visibility 1990

/ брой: 156

1/5 от жп линиите у нас не са рентабилни

автор:Дума

visibility 1951

/ брой: 156

КЗК ще проверява пазара на олио

автор:Дума

visibility 1939

/ брой: 156

Тел Авив започна офанзива срещу Газа

автор:Дума

visibility 2065

/ брой: 156

Солун взима мерки за тротинетките

автор:Дума

visibility 2190

/ брой: 156

Задържаха украинец за взрива на „Северен поток“

автор:Дума

visibility 1843

/ брой: 156

Джей Ди Ванс: Европа ще плаща за украинската сигурност

автор:Дума

visibility 1943

/ брой: 156

Тъпите билбордове

автор:Александър Симов

visibility 2158

/ брой: 156

Държава или траурна агенция?

visibility 2143

/ брой: 156

ПП клевети БНБ пред ЕЦБ с дъвката "Магнитски"

visibility 3041

/ брой: 156

Газ, амбиции и накърнена чест

visibility 2313

/ брой: 156

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ