25 Май 2026понеделник04:02 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Проф. Кантарджиев: До август ще имаме 1,5 милиона ваксинирани

автор:Дума

visibility 501

 До месец август тази година  може да имаме 1,5 милиона ваксинирани българи срещу ковид. Това е най-добрият възможен сценарий, разкри пред Нова тв проф. Тодор Кантарджиев, директор на Националния център по заразни и паразитни болести.

Според разчетите на здравното ведомоство, до юли общият брой на ваксините ще стигнат за около 750 000 души. Което, според Кантарджиев, не е малко.  Всичко зависи и кога ще бъде одобрена от ЕС третата ваксина – на Астра Зенека. Защото от нея страната ни е заявила по-големи количества.

Засега количествата, които ЕС е заявил за България, са повече от това, от което имаме нужда, обясни проф. Кантарджиев. Той обясни още, че страничните реакции при ковид ваксината са същите като тези при грипната ваксина.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ