18 Август 2025понеделник14:15 ч.

Проф. Радослав Гайдарски: Корнелия Нинова съживи партията

Корнелия Нинова във Видинско: Нараства нуждата от леви политики

автор:Дума

visibility 1027

“Корнелия Нинова съживи партията. С нея начело спечелихме президентските избори, удвоихме депутатите, увеличихме евродепутатите и кметовете. Тя промени устава на партията и въведе първия пряк избор на председател на БСП“. С тези думи проф. Радослав Гайдарски отбеляза приноса на Корнелия Нинова за БСП през четирите й години като председател на партията. На среща със съпартийци във Видин тя бе посрещната от стотици социалисти и членовете на инициативния комитет, подкрепил кандидатурата й за председател на партията втори мандат. Начело на инициативния комитет е проф. Гайдарски, а в състава му са председателите на БСП от Брегово, Белоградчик, Ново Село, Кула, Ружинци, Чупрене, членове на областния съвет на партията във Видин. Сред учредителите са още над 50 членове на партията, народният представител Филип Попов, кметът на Белоградчик и екскметът на Брегово.

В откровени разговори с Корнелия Нинова съпартийците й от Чупрене и Белоградчик поставиха въпроси за готовността на БСП да управлява и къде днес се намира партията.

„Сега нараства нуждата от леви политики", категорична е Корнелия Нинова. Тя заяви, че днес истинският дебат е дебатът за излизане от кризата, за бедността,неравенствата и икономиката. И уточни, че днес хората протестират на улицата, искайки оставки и така доказват правотата й отпреди четири години, когато Нинова първа се противопостави на задкулисието и обяви борбата си срещу паралелната държава.

„Днес хората са нашият съюзник“, подчерта Нинова пред социалисти от Видинско.

 * Материалите в рубриката са предоставени от кандидатите за председател на БСП и се публикуват без промени от редакцията. Редът за публикуването им е определен от жребий, изтеглен от ЦКПИ на 10 август.

Задържаха мъж, причинил пожара край Българово

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 152

Имунизациите вече са в електронна система

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 152

Над половин милион българи нито учат, нито работят

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 152

Продават евромонети на граждани от 1 декември

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 152

Тол камерите ще засичат и липсата на предпазни колани

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 152

Бум на фалшиви столевки

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 152

НСИ отчете 5,3% годишна инфлация

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 152

Евродесант в Белия дом след срещата в Аляска

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 152

Протестите в Сърбия ескалират

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 152

Боливия гласува за президент и парламент

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 152

Три щата изпращат военни във Вашингтон

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 152

Изненадите от Аляска

автор:Юри Михалков

visibility 0

/ брой: 152

Невинните са грешни, грешниците - невинни

visibility 0

/ брой: 152

Иде ли краят на консервната промишленост в България

visibility 1

/ брой: 152

Горчива корупция

автор:Гарабед Минасян

visibility 1

/ брой: 152

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ