01 Август 2025петък16:26 ч.

Променят текстове в НК за "неизбежната отбрана"

автор:Дума

visibility 353

Ще се коригират текстовете, касаещи "неизбежната отбрана" в Наказателния кодекс. Това разпореди премиерът Бойко Борисов на днешното заседание на Министерски съвет. Борисов е призовал също да има широка дискусия по темата с юристи, магистрати и неправителствени организации. Последния случай от Пловдив с доктора, който застреля крадец в двора си, доведе до нови призиви да се промени НК. Протестиращи в защита на доктора поискаха да се прецезират случаите, когато има "неизбежна отбрана".
По-рано стана известно, че работна група ще предложи промени в текстовете на Наказателния кодекс за неизбежна отбрана, за да се намери най-добрият баланс за защита на личността и имуществото на гражданите. Това обеща правосъдният министър Цецка Цачева, цитирана от Фокус. "На мен и на вътрешния министър Валентин Радев ни беше възложено от министър-председателя г-н Борисов да се преосмислим необходимостта, каквато според нас е налице, от прецизиране на текстовете за неизбежната отбрана, като се намери най-добрият баланс за защита на личността, на имуществото на гражданите, без това да води до действия, които биха накърнили други правови принципи и норми", обясни Цачева.

Две магистрали ще бъдат пуснати тази година

автор:Дума

visibility 443

/ брой: 141

Искат да ограничат промоциите на храни

автор:Дума

visibility 387

/ брой: 141

Губим 626 млн. евро от сделката между ЕС и САЩ за митата

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 141

Въвеждат електронен контрол срещу претоварени камиони

автор:Дума

visibility 437

/ брой: 141

Русия ни предупреди с "адекватен отговор"

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 141

12 плажа в Гърция наказани без син флаг

автор:Дума

visibility 457

/ брой: 141

Турци искат гражданство в карибските страни

автор:Дума

visibility 403

/ брой: 141

Тръмп е песимист за сделка с Канада

автор:Дума

visibility 405

/ брой: 141

За качество на живот - чисти градове и села

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 141

Винаги до хората в защита на нуждаещите се

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 141

Модернизация на средата на живот

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 141

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ