Фланелка на националния отбор на Аржентина, носена от Диего Армандо Марадона при дебюта на футболната легенда на финали на Световно първенство през 1982 година, беше пусната в продажба на аукцион. Собственикът на ценното трико иска за него 150-200 хиляди долара. "Синьо-бяла" тениска е с автограф на легендата, който почина през есента след сърдечни проблеми.
В самата среща аржентинците губят с 0:1 на 13 юни на "Камп Ноу" в Барселона, а Марадона играе цял мач. Фланелката е предоставена на аукционната къща в Ню Джърси от аржентински спортен журналист. Вещите на футболния гений станаха много търсени от колекционерите след смъртта му в края на миналата година.
Фланелката, с която Марадона отбеляза два гола, включително и с "Божията ръка", във вратата на Англия за успеха с 2:1 на четвъртфиналите на Мондиал 1986 в Мексико, който в последствие Аржентина спечели, се оценява на 2 милиона долара. Тениската е притежание на бившия английски национал Стийв Ходж, който е категоричен, че тя не се продава.