16 Ноември 2025неделя04:20 ч.

Путин не изключи преговори с Киев

Среща на върха за мир в Украйна събра над 90 държавни и правителствени ръководители, Русия не участва

/ брой: 112

автор:Дума

visibility 5760

Руският президент Владимир Путин не изключва възможността за преговори с Украйна, но държи да бъдат дадени гаранции за тяхната легитимност, съобщиха руски информационни агенции, които цитираха говорителя на Кремъл Дмитрий Песков.
По думите му Владимир Зеленски “не е човек, с когото могат да се постигнат писмени споразумения, тъй като тези споразумения де юре ще бъдат нелегитимни”, съобщи ТАСС. Резултатите от евентуалните преговори с Киев ще трябва да бъдат потвърдени от гаранции, за да се обезпечи тяхната легитимност, заяви говорителят на Кремъл.
Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви в Бюргенщок, Швейцария, че ще отправи предложения за мир на Русия, след като те бъдат валидирани от международната общност.
"Когато планът за действие бъде сложен на масата, приет от всички и прозрачен за народите, тогава той ще бъде съобщен на представителите на Русия, за да можем наистина да сложим край на войната", обеща украинският президент при откриването на двудневната среща на върха в Швейцария.
"Разбираме прекрасно, че ще настъпи момент, когато ще трябва да говорим с Русия. Но нашата позиция е много ясна - няма да позволим Русия да говори на езика на ултиматумите, както говори сега", заяви украинският външен министър Дмитро Кулеба.
Кения, Саудитска Арабия и Турция изразиха съжаление, че Владимир Путин не е бил поканен да участва във форума. Обмисля се втора среща на върха, на която Киев се надява, че ще участва и руска делегация.
"Следващата конференция не трябва да се провежда без Русия. Ние трябва да говорим на врага", заяви президентът на Словения Наташа Пирц Мусар.
Постигането на устойчиво решение на войната между Украйна и Русия не може да включва капитулацията на Киев, заяви Еманюел Макрон. Изказването му дойде, след като в петък Путин призова Украйна да обяви, че е победена, както и че ще се откаже от влизане в НАТО.
Вицепрезидентът на САЩ Камала Харис също отхвърли условията на Путин, наричайки ги абсурдни.
Кремъл поиска от Украйна да се откаже напълно от териториите на областите Донецк, Луганск, Херсон, Запорожие и Крим като условие за прекратяване на военните действия.

Кабинетът одобри бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 13701

/ брой: 214

Тежките ремонти на магистралите приключват

автор:Дума

visibility 12004

/ брой: 214

България с най-голям спад на производството

автор:Дума

visibility 11596

/ брой: 214

Не се презапасявайте с гориво

автор:Дума

visibility 11106

/ брой: 214

Планираният бюджет на ЕС е най-големият

автор:Дума

visibility 11954

/ брой: 214

Безредици в мигрантски център до България

автор:Дума

visibility 13241

/ брой: 214

Киев удари със своя далекобойна ракета

автор:Дума

visibility 12093

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 9920

/ брой: 214

Град като паркинг

автор:Александър Симов

visibility 8605

/ брой: 214

У нас все парите са важни

автор:Таня Глухчева

visibility 12351

/ брой: 214

Има правен вакуум за сградната инсталация при парното

visibility 12814

/ брой: 214

Казахстан - пример за традиция и отвореност към света

автор:Дума

visibility 11180

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ