11 Май 2024събота17:53 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Ракът не зависи от пушенето

/ брой: 174

автор:Дума

visibility 514

Според американски учени, работещи в Египет, развитието на раковите заболявания не зависи от пушенето. Изводът си учените правят въз основа на изследването на мумия на 2200 г. Мъжът, който някога е представлявала тя, е страдал от рак на простатата. По онова време тютюнопушенето не е било познато, нито пък са съществували глобалното замърсяване, отработените бензинови пари, парниковият ефект, озоновата дупка и пр. - все фактори, които според съвременната наука са в основата на развитието на раковите заболявания. Следователно, казват учените, ракът е на 90% наследствено заболяване и това дали даден организъм ще го развие или не, зависи в много малка степен от здравословния начин на живот. Учените все пак отбелязват, че е по-добре човек да спре цигарите, тъй като те са в основата на редица сърдечносъдови заболявания, които в някои случаи могат да са смъртоносни не по-малко от рака.
Междувременно стана ясно, че витамин Д може да защити белите дробове на пушачите от вредното въздействие на никотина, установиха учени от Бостън. Според учените ефектът на защита е свързан с противовъзпалителните и антиоксидантните свойства на витамина. При недостиг на витамина в организма на пушачите функцията на белите дробове се влошава. В изследването се включили 626 души. Резултатите показват, че достатъчното количество на витамина в кръвта има защитен и благотворен ефект върху белите дробове на участниците. В бъдеще специалистите планират да задълбочат изследванията за защитните свойства на витамина. Проучванията ще се съсредоточат върху защитните свойства на витамина от замърсяването на въздуха.
 

И трите телекома с рекордни приходи

автор:Дума

visibility 1008

/ брой: 86

Гвоздейков пак смени началника на НКЖИ

автор:Дума

visibility 937

/ брой: 86

Вето върху тавана за надценката на хляба

автор:Дума

visibility 923

/ брой: 86

Червеното месо и млякото разболяват планетата

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 86

Европа се окъпа в светлини за 9 май

автор:Дума

visibility 963

/ брой: 86

Катастрофална загуба за социалдемократите в РСМ

автор:Дума

visibility 942

/ брой: 86

Популярността на САЩ като глобална сила спада

автор:Дума

visibility 879

/ брой: 86

Си Дзинпин пристигна в Унгария

автор:Дума

visibility 899

/ брой: 86

Време е

автор:Александър Симов

visibility 930

/ брой: 86

С надежда за партньорство

visibility 880

/ брой: 86

Извращението Евровизия

visibility 921

/ брой: 86

9 май - ден на Победата

автор:Дума

visibility 877

/ брой: 86

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ