23 Май 2026събота00:40 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

МВФ:

Ръстът на световната икономика ще е 4,6%

/ брой: 155

автор:Дума

visibility 2437

В актуализацията на икономическите си прогнози, публикувани в Хонконг, Международният валутен фонд (МВФ) повиши предварителната си оценка за световния растеж през 2010 г. до 4,6 на сто спрямо обявените през април 4,2%. Освен това МВФ отхвърли опасността от нова рецесия, но предупреди, че отслабва стабилността на финансовия сектор заради силното нарастване на държавния дълг на редица страни.
Благодарение на по-доброто от очакваното първо полугодие на 2010 г. прогнозата на МВФ бе повишена за повечето големи икономики като САЩ до 3,3%, Япония до 0,5% и Китай до 10,5%. Но изгледите за еврозоната остават непроменени при 1,0%, като за Франция и Великобритания МВФ дори ги намали на 1,4%, респ. 1,2%. "Съживяването на световната икономика ще продължи въпреки по-силните финансови трусове", идващи от пазарите на държавния дълг, отбелязаха експертите на МВФ.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ