20 Април 2024събота10:17 ч.

Реал М спечели "Ел Класико" на "Ноу Камп"

visibility 418

Отборът на Реал Мадрид излезе начело в класирането на Ла Лига, след като победи Барселона с 3:1 като гост в най-голямото дерби в испанския футбол. На “Ноу Камп” двата тима направиха атрактивно "Ел Класико" с много положения за гол, като в крайна сметка шампионите успяха да стигнат до успеха.
Двубоят започна вихрено и още в петата минута Федерико Валверде даде преднина на "Кралския клуб" с точен изстрел, след като бе изведен очи в очи с вратаря на каталунците Нето от Карим Бензема. Домакините отговориха бързо и изравниха 3 минути по-късно чрез тийнейджъра Ансу Фати, който вкара след добро подаване отляво на Жорди Алба. По този начин Фати, който е на 17 години и 359 дни, се превърна в най-младия футболист, вкарвал гол в цялата история на "Ел Класико". До края на полувремето двата тима бяха равностойни, като Нето и Тибо Куртоа се отличиха с няколко добри намеси.
След почивката играчите на Реал бяха по-опасни в атака, а ключовият момент в двубоя дойде в 663-та минута, когато главният рефер Хуан Мартинес Мунуера отсъди дузпа в полза на мадридчани след консултация с екрана за видеоповторения, който показа, че Клеман Лангле дърпа за фланелката Серхио Рамос. Потърпевшият Рамос не сбърка от бялата точка и даде преднина на своите, а в оставащите минути домакините се впуснаха в атака в търсене на обрат, което остави много свободни пространства за възпитаниците на Зинедин Зидан. Те се възползваха от този факт и стигнаха до трети гол в 90-та минута, когато резервата Лука Модрич се възползва от грешка на Нето и оформи крайното 3:1.
По този начин Реал нанесе тежък удар на големия си съперник и поведе в класирането на Ла Лига с 13 т. от 6 мача, докато Барселона остава на 10-а позиция с актив от 7 т. от 5 мача.
Победата запази поста на треньора  на Реал Зинедин Зидан, след като отборът му загуби поред с 0:1 от Гренада и с 2:3 от Шахтьор Донецк в Шампионската лига.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"