12 Юли 2025събота22:42 ч.

"Росенергоатом": Запорожката АЕЦ беше подложена на обстрел от украинска страна

автор:Дума

visibility 1790

Украинските въоръжени сили вчера са нанесли 12 удара по Запорожката АЕЦ, което се случва за първи път от септември насам, каза Ренат Карчаа, съветник на генералния директор на концерна "Росенергоатом", цитиран от ТАСС.

"Между 17:15 и 17:41 ч. бяха нанесени 12 удара по Запорожката АЕЦ, като става дума за периметъра на самата централа, а не за промишлената зона и други прилежащи към централата райони", заяви Карчаа в ефира на телевизионния канал "Русия-24".

Той отбеляза, че шест снаряда са попаднали в басейна, който е част от системата за охлаждане на атомната електроцентрала, два – в периметъра на хранилището за сухи ядрени отпадъци и още три снаряда са попаднали в близост до един от контролно-пропускателните пунктове. "Въздействието беше наистина огромно", казва Карчаа. "Самата централа не е била атакувана от края на септември", допълни той. 

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 3826

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2177

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 2700

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 3490

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2192

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2288

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 3485

/ брой: 126

Тупик

visibility 3447

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 2911

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 3829

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 3591

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ