09 Ноември 2025неделя22:02 ч.

Русия поема венецуелския нефтодобив

/ брой: 200

автор:Дума

visibility 1150

Венецуелското правителство е готово да прехвърли контрола върху държавната петролна компания PDVSA на руската Роснефт. Това съобщава местният вестник El Nacional, позовавайки се на източници в енергийния сектор на републиката.

Предложението да се прехвърли управлението на PDVSA на Роснефт идва от венецуелските власти, като с помощта на сделката те искат да постигнат отписване на дълга си към Русия се казва в публикацията, цитирана от "Ведомости".

Венецуела вече е посетена от руски експерти, които са направили оценка на ситуацията с PDVSA и жизнеспособността на предложеното споразумение. Те са заключили, че компанията трябва значително да намали персонала си, за да стане конкурентоспособна. В PDVSA официално има около 70 000 служители, въпреки че в действителност броят им достига 140 000, твърди източник на изданието.

Сега страните търсят законен начин да прехвърлят контрола върху венецуелската държавна компания на Роснефт, който би избегнал приватизацията. 

Просто един ден в България

автор:Дума

visibility 9785

/ брой: 209

Извън контрол

автор:Иван Таков

visibility 9076

/ брой: 209

Дееволюцията на ЕС

автор:Юри Михалков

visibility 9682

/ брой: 209

Цензурата вече не се нуждае от забрана

visibility 8465

/ брой: 209

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ