09 Май 2026събота18:22 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

С 60% намаляха пътниците на БДЖ

/ брой: 127

автор:Дума

visibility 1072

Епидемията от коронавируса и наложените ограничения по време на извънредното положение удариха сериозно "БДЖ-Пътнически превози". С около 60% е намалял броят на пътуващите с влакове в страната през първите 5 месеца на годината в сравнение със същия период на 2019 г., предаде economic.bg. Спадът изглежда още по-сериозен на фона на отчетения над 5% ръст на пътуващите с влак през януари и февруари 2020 г. спрямо същите два месеца на 2019 г.

От всичките 30 спални вагона, които "Пътнически превози" купи преди години от Турция, 23 са годни за експлоатация, а 7 чакат за ремонт поради различни проблеми, отчетоха от компанията. 16 спални вагона обслужват направленията София-Варна София, София-Бургас-София и Пловдив-Варна-Пловдив.

Според ръководството на БДЖ търсенето на услугата "пътуване в спален вагон" е постоянно и особено през летния сезон. Поради това през лятото местата в спалните вагони често се изчерпват 2-3 седмици преди самото пътуване, предупредиха от компанията.

БДЖ продължава да предоставя и услугата "превоз на велосипеди", като от дружеството увериха, че тя никога не е прекъсвана. Що се отнася до нощния превоз на леки коли до морето, от БДЖ-ПП обясниха, че от години не разполагат със специализирани вагон-платформи за превоз на автомобили, поради което тази услуга много отдавна не се предлага.

Сталинградският Данко

автор:Дума

visibility 2510

Нищо не е забравено, никой не е забравен!

автор:Дума

visibility 2528

Да спечелиш демографския шах

автор:Аида Паникян

visibility 2858

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ