09 Март 2026понеделник16:02 ч.

Съдът остави под домашен арест биячът от конференцията на ГЕРБ

автор:Дума

visibility 380

20-годишният Денислав Станоев, който по време на конференцията на ГЕРБ миналата седмица нападна журналисти и протестиращи, излиза на свобода. Софийският районен съд му наложи втората по тежест мярка за неотклонение - "домашен арест".

Съдът реши, че  има достатъчно данни, че е хулиганствал по време на партийния форум. Имало и опасност да извърши друго престъпление.

Макар да няма обвинение за нанесени леки телесни, трима пострадали са разпознали Станоев като човека, който им е нанасял удари, заедно с други все още не неизяснени по делото лица.

Тъй като мъжът е с чисто съдебно минало и не е бил задържан друг път, съдът му наложи мярка за неотклонение "домашен арест", каквото беше и алтернативното искане на прокуратурата, съобщи БНР.

В края на март държавата може да блокира

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 43

Парламентът заседава извънредно за горивата

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 43

Приходната агенция с нов директор

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 43

БВП нарасна с 3,1% през 2025 г.

автор:Дума

visibility 430

/ брой: 43

Словакия блокира военния заем за Киев

автор:Дума

visibility 437

/ брой: 43

Китай е котва на стабилността

visibility 477

/ брой: 43

Доналд Тръмп преговаря с Куба

автор:Дума

visibility 476

/ брой: 43

Страшно дежа вю

автор:Александър Симов

visibility 449

/ брой: 43

Петилетка

visibility 386

/ брой: 43

Заплатите стават явни

visibility 420

/ брой: 43

Не на барута, да на знанието!

автор:Велиана Христова

visibility 543

/ брой: 43

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ