19 Септември 2025петък07:54 ч.

Димитър Киров, "Родопска сага"

Съвременна пловдивска мозайка показват в Балабановата къща

/ брой: 7

автор:Дума

visibility 1125

Пандемичната обстановка през декември преобрази традиционния форум "Светлина и надежда в Стария град". Както ДУМА писа, всички събития бяха пренесени в интернет среда. От 4 януари обектите на ОИ "Старинен Пловдив" са отворени и експозицията "Съвременна пловдивска мозайка", която бе представена виртуално, може да бъде разгледана и реално до 31 януари в Балабановата къща (дълбока зала), научи ДУМА от Донка Налбантова, ръководител отдел "Културна политика и информационно обслужване" на ОИ "Старинен Пловдив". 

Представените автори са Анастасия Кметова, Аршак Тжикян, Владимир Дамянов, Васка Атанасова, Вячеслав Есенков, Дамян Дамянов, Димитър Киров, Ирена Янчева, Кристина Кутлова, Кольо Мишев, Крум Шаранков, Марко Томов, Никола Владиков, Стамат Иванов, както и творби от художествения фонд на НХГ "Цанко Лавренов".

За да подчертаят уважението си към мозаечното наследство на Пловдив, за да представят съвременната пловдивска школа по мозайка, Асоциацията на българските мозаисти, съвместно с ОИ "Старинен Пловдив", показват една забележителна експозиция с куратор Крум Шаранков. Специален акцент в изложбата е творбата "Родопска сага" на знаменития маестро Димитър Киров.

Изложбата е с вход свободен, работно време от 9 до 17.30 ч. (без почивен ден). Достъпът се осъществява при строго спазване на въведените в страната противоепидемични мерки.

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ