12 Май 2026вторник14:28 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Сетиха се

/ брой: 44

автор:Велиана Христова

visibility 3877

Европейската агенция по лекарствата (ЕМА) започва преглед на документите на руската ваксина "Спутник V" и ще прецени дали може да я пусне на пазара в Европа, съобщиха вчера. И защо така изведнъж се сетиха за нещо, което още в края на януари трябваше да започне? Ами защото вече доста страни в Европа - Унгария, Чехия, Словакия, Австрия, че и Германия, вече се обърнаха към руската ваксина, понеже всяка страна може да се договаря и извън ЕС, а това застраши имиджа и показа, че бая се клатят "европейската солидарност" и общото разпределение на ваксините. Затова се разбързаха.

През февруари ни поднесоха един пълен цирк - руската страна заяви, че е подала в ЕС заявление за разглеждане на ваксината й, но ЕМА рекна, че нищо не била получила! И така - досега. Май здравните институции в ЕС се ослушваха накъде ще задуха вятърът на санкциите срещу Русия заради смехотворната измислица "Навални". В момента заявлението било подадено от германската компания R-Pharm, казва ЕМА. И макар пак да шикалкави - не се знаело колко време ще проучва "Спутник V", все пак "лед тронулся", както казва Остап Бендер. 

От месеци много българи казват, че имат доверие в руската ваксина и чакат нея. След като в ЕС настъпи кризата за ваксини, държавите една след друга се обърнаха към Русия, вече ваксинират със "Спутник V". А нашата власт - как да скърши хатъра на западните си ментори, не си мръдна пръста. Заболеваемостта пак върви нагоре, било заради лошия британски вариант, а от вчера ни обясняват, че идат южноафриканският и бразилският, не дай Боже и някакъв нов нигерийски щам на КОВИД-19. Възможно било да стигнем 12 000 заразени на ден! Ами, като е възможно, какво предприехте, господа? Отворихте заведенията, а ваксините ви никакви ги няма. Джипитата бият акъл кого по-напред да обслужат с оскъдните бройки. "Зелени коридори" щяло още да има тук-таме, ама иди гадай къде. Иначе са спрени, народът виси по опашки и чака нефелното правителство да се сапикяса, че животът на хората не става за пиар лалане.

Германия върна 35 000 мигранти за година

автор:Дума

visibility 112

Семпъл дебют, или повече от същото

автор:Валентин Георгиев

visibility 120

ДУМА и динозаврите на прехода

автор:Александър Симов

visibility 112

Когато опозицията стане фон

visibility 244

Какво разбирам аз под "справедливи цени"

visibility 265

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ