03 Май 2024петък07:05 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

"Северен поток 2" тръгва през 2019 г.

/ брой: 284

автор:Дума

visibility 15

Газопроводът "Северен поток 2" ще започне работа през четвъртото тримесечие на 2019 г. Това заяви заместник-председателят на управителния съвет на "Газпром" Валерий Голубьов по време на форума "Газът на Русия 2015".
На 4 септември водещите европейски енергийни гиганти - BASF, E.ON, ENGIE, OMV и Shell, се договориха с "Газпром" за изграждането на нов тръбопровод, успореден на вече съществуващия "Северен поток", с който да се увеличат доставките на руско синьо гориво за Европа. Новият газопровод ще бъде с капацитет 55 млрд. куб. м газ. Целевите пазари на "Северен поток 2", според президента на "Газпром" Алексей Милер, са Германия, Франция, Италия, както и газовият хъб "Баумгартен", който се намира в Австрия, откъдето може да се захранва и Южна Европа.
Проектът "Северен поток 2" срещна острата съпротива на Киев, тъй като основен потърпевш от построяването му ще бъде Украйна. Наскоро Ройтерс пък информира, че 10 страни членки на ЕС, сред които и България, са изпратили писмо до Европейската комисия, в което изразяват притесненията си от проекта и настояват той да бъде обсъден на среща на европейските лидери. Българското правителство отрече да е поставяло подписа си под такова писмо.
Миналата седмица гръцкият министър на околната среда и енергетиката Панос Скурлетис заяви, че Гърция не се е подписвала в документа срещу "Северен поток 2". Чехия също обяви, че не подкрепя обръщението на редица централноевропейски страни към ЕК за блокиране на проекта. Чешкият министър на промишлеността Ян Младек призна, че разширяването на "Северен поток" може да ограничи маршрутите за доставка, както и да ощети Украйна, но заяви, че проектът трябва да се разглежда в по-широк контекст, който може да е от полза за Чехия.

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 715

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 703

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 848

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 734

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 659

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 829

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 765

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ