05 Март 2026четвъртък12:54 ч.

СФФ за учащи продължава от 10 януари

/ брой: 2

автор:Дума

visibility 427

Интересът към проекта "София филм фест за учащи", започнал през есента на 2009 г. и продължил през цялата 2010 г., е сред най-важните причини "Арт фест" и Домът на киното да поставят начало на пети семестър - Зима 2011, който започва на 10 януари, научи ДУМА от Светлана Дамянова. "СФФ за учащи" е програма на Дома на киното, чиято цел е прожектиране на европейски, български и алтернативни на Холивуд филми пред младежка аудитория. Входът е безплатен за ученици и студенти и символичен за останалата публика. Програмата се организира от "Арт фест" с подкрепата на Националния филмов център и програма "Култура" на Столичната община. СФФУ имаше своето второ издание през януари и февруари - зима 2010, пролетно издание "СФФУ: Фокус Европа", както и четвърти "семестър" - есен 2010.
Той започва на 10 януари и се очаква да бъде отново в парньорството с НФЦ и програма "Култура" на Столичната община. Всеки филм ще бъде придружен от представяне и разговор с публиката - за символични домакини на прожекциите отново са поканени режисьорът Георги Дюлгеров, преподавател в НАТФИЗ и НБУ, и киноведката Антония Ковачева, председателка на Гилдията на българските кинокритици. Програмата включва 8 европейски и световни заглавия - сред тях носителят на голямата награда на журито в Кан 2009 - "Пророк" на Жак Одиар, един от шедьоврите на Ларс фон Триер - "Догвил", най-новият филм на Педро Алмодовар "Прекършени прегръдки", носителят на 6 награди на Европейската филмова академия за 2010 г. - "Писател в сянка" на Роман Полански, "Четецът" на Стивън Долдри, "След сватбата" на Сузане Биер, "Коко Шанел и Игор Стравински" на Ян Кунен и предизвикателството с режисьорски подпис на Тери Гилиам - "Сделката на доктор Парнасус".

Крум Зарков: „Не на войната!“

автор:Дума

visibility 105

БСП: Посланието е ясно - НЕ НА ВОЙНАТА!

автор:Дума

visibility 119

/ брой: 41

От 8000 жалби против сметки за ток само една е уважена

автор:Дума

visibility 134

/ брой: 41

КЕВР активира новите цени на водата

автор:Дума

visibility 125

/ брой: 41

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" пак е в ремонт

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 41

България с почти нулева инфлация през февруари

автор:Дума

visibility 119

/ брой: 41

Изчерпва се моделът за развитие на ЕС

автор:Дума

visibility 110

/ брой: 41

Подкрепа за Испания срещу САЩ заради Иран

автор:Дума

visibility 122

/ брой: 41

Гръцката полиция залови 11 мигранти край Марица

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 41

Накратко

автор:Дума

visibility 102

/ брой: 41

Лъжа след лъжа

автор:Александър Симов

visibility 106

/ брой: 41

Кръвта не се изтрива с мастило

visibility 111

/ брой: 41

3 март на Кадън сокак*

автор:Велислава Дърева

visibility 116

/ брой: 41

Европа на две скорости или наопаки

автор:Юри Михалков

visibility 119

/ брой: 41

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ