27 Май 2026сряда00:43 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Щурмуваха хотела на Гергов в Пловдив

Граждани осуетиха събрание на акционерите за съдбата на Пловдивския панаир

/ брой: 5

автор:Дума

visibility 553

Големи разправии се разиграха в коридорите на хотел "Санкт Петербург" в Пловдив, собственост на спорния бизнесмен Георги Гергов, съобщи "Пловдив 24". В именития хотел общото събрание на акционерите на "Пълдин туринвест" и представители на общината решаваха съдбата на Пловдивския панаир. Спокойствието им бе нарушено от граждански протест. Хората нахлуха с викове "Мафия" в опит да осуетят заседанието.

Заради конфликт между протестиращите и служители на хотела се наложи намесата на полицията.

От видеото в пловдивските медии се вижда, че начело на щурма е бил бившият депутат от ДБ Манол Пейков, а някои от недоволните дори са блъскани в суматохата.

От 2 месеца Пловдивската община се опитва да апортира акциите на панаира в дружеството "Пълдин туринвест", собственост на Гергов, при голямо обществено напрежение. В понеделник поредната сесия на Общинския съвет в града се провали поради липса на кворум. На проваленото заседание трябваше да бъде прегласувано решението от 19 декември 2022 г., с което Общинският съвет в Пловдив одобри приемането на акции на община Варна в "Пълдин туринвест" АД и увеличаването на капитала на дружеството. Представителят на община Пловдив в Общото събрание на акционерите Ясен Михайлов беше упълномощен на сесията преди Нова година да гласува "за" проекторешенията. Съветниците, които свикаха извънредната сесия обаче, настояваха той да гласува "против". В разгара на скандала Михайлов излезе да успокои разбунтувалите се граждани, като обясни, че е гласувал както е решението на Общинския съвет.

Снимка на деня - 26.05.2026 г.

автор:Дума

visibility 517

Продължават да пристигат помощи за Куба

автор:Дума

visibility 508

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ