14 Август 2025четвъртък04:01 ч.

Синдикатът на МВР: С полицията гражданите искат да си отмъстят на държавата

автор:Дума

visibility 762

В лицето на полицията гражданите искат да си отмъстят на държавата. Не е това начинът, така се измества акцентът от исканията на протеста. Това коментира пред Нова тв Вергил Христов, зам.-председател на Управителния съвет на Синдикалната федерация на служителите на МВР и началник група в „Охранителна полиция“. Той бе категоричен, че са абсурдни твърденията, че в редиците на полицията по време на протестите е имало „случайни хора“ с униформи без отличителни знаци.

Агресията, която беше проявена срещу полицаите, е необяснима. Ние самите сме провели над 21 национални протеста и никога не се е налагало да има такава агресия, каза от своя страна зам.-председателят на Синдикалната федерация на служителите в МВР - Илия Кузманов.

Такава агресия и омраза, каквато видяхме на 2-ри септември, би било логично да имат хора, които имат проблеми с органите на властта и на реда. Това бяха неоправдани действия. Колегите изтърпяха много неприятни неща, посочи Кузманов. И допълни: „Имаме доста сериозно пострадали колеги”.

Това, което се случи на 2 септември се разграничава от това, което се случи през предишните дни. То нямаше нищо общо с предишните действия на протестиращите, категоричен бе Вергил Христов.

Истината е винаги по средата. Полицията също е винаги по средата на един конфликт. Далеч съм от мисълта, че в МВР някой ще вземе решение, което да е противозаконно или в ущърб на колегите, допълни още той.

 

 

 

 

Еднодневната винетка ще струва 7-8 лева

автор:Дума

visibility 1427

/ брой: 149

Приходите на хотелиерите скочиха с 26%

автор:Дума

visibility 1521

/ брой: 149

26 евролидери: Киев трябва сам да решава бъдещето си

автор:Дума

visibility 1504

/ брой: 149

Огнената стихия в Европа не спира

автор:Дума

visibility 1507

/ брой: 149

Правителството на Туск е все по-нестабилно

автор:Дума

visibility 1465

/ брой: 149

Гърция със строги мерки за мигрантите

автор:Дума

visibility 1447

/ брой: 149

Дразни

автор:Мая Йовановска

visibility 1521

/ брой: 149

"Open Buzludzha" - не просто програма, а преживяване

автор:Дума

visibility 1425

/ брой: 149

Индия започва бойкот на американски компании

автор:Дума

visibility 1466

/ брой: 149

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ