10 Април 2026петък00:08 ч.

Синдикатът на МВР търси подкрепа от БСП

/ брой: 53

автор:Дума

visibility 2515

Георги Свиленски, водач на листата на "БСП за България" в 24 МИР София, Иван Иванов, водач в 19 МИР Русе и 30 МИР Шумен, и Бойко Клечков, водач в 10 МИР Кюстендил, се срещнаха със Синдикалната федерация на служителите в МВР (СФСМВР).

По време на разговора бяха изтъкнати наболели проблеми като нуждата да се приеме нов Закон за МВР, по-добро обезпечаване на нощния труд и по-добри условия за работа на служителите.

Синдикатите изразиха притеснението си от сигналите от служебния министър на финансите Росица Велкова за орязване на бюджетите на министерствата, като подчертаха, че МВР има критична нужда от допълнителни средства за увеличение на заплати, охрана на границата, техническо обезпечаване и модернизиране на базите.

Кандидатите за народни представители от "БСП за България" представиха програмата на коалцията в частта "Вътрешен ред и сигурност" и изтъкнаха, че тя е съобразена с исканията на служителите на МВР и очакванията на гражданите.

Двете страни се обедниха около нуждата да се състави редовен кабинет, за да започнат да се провеждат политики, защото иначе проблеми се задълбочават.

Въвеждат правила за енергийна бедност и уязвими потребители

автор:Дума

visibility 794

/ брой: 66

Помощта за транспортните фирми доближава 285 млн. евро

автор:Дума

visibility 863

/ брой: 66

"Еконт" спира доставките до адрес в малките населени места

автор:Дума

visibility 755

/ брой: 66

Иран и САЩ спряха огъня за две седмици

автор:Дума

visibility 888

/ брой: 66

Скопие прие закон за етническия баланс

автор:Дума

visibility 771

/ брой: 66

Български "ало" измамници обрали гръцки пенсионери

автор:Дума

visibility 765

/ брой: 66

Черна гора удължава майчинството

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 66

"Борците" с фалшиви новини

автор:Александър Симов

visibility 837

/ брой: 66

За градския либерал

visibility 734

/ брой: 66

БСП е силата на истинската промяна

автор:Александър Симов

visibility 880

/ брой: 66

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ