15 Юли 2025вторник04:27 ч.

Слънце!

/ брой: 71

автор:Искра Милева

visibility 2325

260 000 по-малко бедни от близо 7 милиона българи. Звучи някак си радостно. Но не съвсем!
Защото това щяло да се случва до 2020 година, а засега е само амбиция на социалния министър Тотю Младенов. От тези 260 000 души със 78 000 трябва да намалеят бедните деца на България.
Не е лошо, когато министър в една държава има амбиции. Лошо е, когато повечето от тях остават само едното пожелание. А за три години целите на министрите от този кабинет се въртят все в пожелателна посока.
Но и това не е най-лошото. Може пък нещо да се изпълни... Дай боже, докато не ги сменят и дойдат други, министрите да наредят нещата поне в своята къщичка. 
Много е лошо обаче, дори грубо, когато за три години единствената мярка за справяне с бедността е нейният анализ и организирането на конкурси за детска рисунка. Може да обещаваш на големите, може да лъжеш големите, може дори да им се подиграваш в лицето. Те, големите, вече какво ли не търпят! Но защо караш едно бедно дете да рисува слънцето на своята мечта, когато не можеш да обещаеш да му го дадеш!
Наслушаха се вече на обещания и бедните, и гладните, и пенсионерите, и безработните, и техните деца. Не е ли време за реални действия. Но кой да ги извърши? Поредните стажант министри ли? Защото, ако на мястото на не особено убедителния министър Тотю Младенов се появи поредният "здрав" кадър от младежката организация на ГЕРБ с "изключителен" управленски опит, тогава каква ли ще бъде темата на поредния конкурс за детска рисунка?

 

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ