21 Февруари 2026събота22:49 ч.

Славия атакува Вили Вуцов

Венцеслав Стефанов смята, че бащата пречи на младия вратар на "белите"

/ брой: 25

автор:Владимир Николов

visibility 20919

Венцеслав Стефанов атакува Вили Вуцов, който е баща на вратаря на "белите" Светослав. Президентът на Славия смята, че бившият треньор пречи на сина си, който иска да напусне "Овча купел".
"Вуцов си мисли, че лятото ще отиде някъде за без пари, има крив характер, майка му е сериозен човек, явно не е случил с другия родител. Радо (Станев) го направи вратар, човекът получава есемеси, че е боклук... Явно това сме заслужили. Сериозен клуб прояви интерес, обадих се на баща му и го питах дали е давал оторизация, каза, че давал няколко, ама не били истински. Не ми беше до смях. Малкият го слуша. Дадох му пример къде е Даниел Наумов, къде е моят Стериакис. За Стериакис дойдоха хора от Белгия, но баща му се намеси, искаха за Англия, сега е някъде в Гърция. Наумов и той е там. Досега никой не се е обадил да каже, че има интерес", обяви Стефанов. Така през пролетта титуляр ще е Николай Кръстев, а резерва - 48-годишният Георги Петков.
"Имаше момент, в който някои от футболистите смятаха, че те са определящият фактор и могат да влияят. Със Загорчич сме се разбрали с половин приказка. Мъже сме, не се е стигало до букети. В Славия политиката от години е такава - искаме нашите 500-600 деца да получават шанс и да се изявяваме добре.
Често давам за пример Димитър Пенев. Всички питаха защо пуска този и онзи, единият бил дърводелец, другият не знам какъв, накрая седем-осем момчета оставиха следа в Европа, "Златна топка" и т.н. Тогава беше апогеят в нашия футбол, думата "чужденец" не се чуваше, преди да дойде т.нар. демокрация. Почнахме да робуваме на Мобуто и Мугаве. Не съм расист, но най-много обичам нашите деца. Тук сме се родили, тук ще си отидем. Редно е нашите деца и внуци да имат своя шанс.
Има решение да се даде на клубовете средства за по един терен за школите. Ако това се случи, ще гледам да го направим с хибридна трева, за да се играе и през зимата. За около половин милион лева може да се получи нещо хубаво. Ще се опитаме да ремонтираме и някои неща по стадиона", допълни Стефанов.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ