13 Юли 2025неделя06:34 ч.

Слуга на народа?

/ брой: 139

автор:Юри Михалков

visibility 1608

Изтрезнява ли Украйна след умопомрачителния прозападен и русофобски запой, пита се човек по повод резултатите от парламентарните избори в страната. Еднозначен отговор - не. Изглежда, отрезвяването е започнало. Пример за това е второто място на проруската партия "Опозиционна платформа". Или пък останалата като потрошена партия на експрезидента Петро Порошенко, която трудно прескочи 5-процентния избирателен праг, макар и да бе преименувана на "Европейска солидарност". Пример е и съкрушителната победа на пропрезидентската партия. Ако се съди по целите й на домашна сцена, тя може и да оправдае името си "Слуга на народа" - заради приоритетите срещу олигархията, срещу фаворизирането на политическата върхушка, включително и на депутатите, срещу корупцията и прогнилата съдебна система. Може да оправдае името си и заради позицията си по конфликта в Донбас - подобно на повечето украинци тя се обяви за мир там, за спазването на Минските споразумения, лидерите й не възприемат на нож руския език и общуват на него. И понеже повечето украинци смятат руския народ за приятелски, спечелилата партия не говори за Русия с "животинската" омраза на предишната върхушка.     

В същото време отрезвяването едва прохожда и е далеч от необратимостта. Не е тайна, че Украйна е под прякото управление на САЩ. Ако "Слуга на народа" рече да възстанови производството на дизелови локомотиви, Америка няма да позволи, защото Украйна ще престане да ги купува от нея, както го прави след преврата от 2014 г., скроен именно от САЩ. Ако рече да увеличи вноса на далеч по-евтините въглища от съседна Русия, няма да позволи същата далечна Америка, защото тя ще загуби 30-те процента от въглищния внос в Украйна. На Америка мизерстваща Украйна й трябва като геополитически диабет, който да мъчи Русия. Ето защо "Слуга на народа" едва ли ще може да изпълни волята на народа за нормални отношения с Русия.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ