22 Февруари 2026неделя08:11 ч.

Сръбският патриарх загуби битката с Ковид

автор:Дума

visibility 730

Сръбският патриарх Ириней почина на 90-годишна възраст от коронавирус, съобщават сръбските медии, цитирани от БГНЕС.

Здравословното състояние на патриарх Ириней, който беше приет с коронавирус в болница в края на миналата седмица, рязко се влоши вчера. За неговото лечение пристигнаха лекари специално от Русия.

Патриархът беше настанен в болницата „Карабурма“ през почивните дни с тежки усложнения, предизвикани от сърдечна недостатъчност.

Ириней се разболя от коронавирус на 5 ноември. Няколко дни по-рано, на 1 ноември, той присъства на погребението на владиката Амфилохий, който почина от коронавирус. Погребалната церемония се състоя в Съборния храм в Подгорица, а ковчегът на починалия беше открит, а не затворен.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ