14 Март 2026събота00:02 ч.

Сред първите сме в ЕС по поскъпване на горивата

/ брой: 206

автор:Дума

visibility 518

България е в топ пет на държавите от ЕС с най-силен ръст на цените на горивата и маслата за автомобили през септември, сочат данни на "Евростат". През септември е регистриран и най-силният досега ръст на цените на горивата в България, както и средно за целия ЕС. У нас годишният ръст е 28,2%, а за съюза - 22,9%.

В България цените на горивата започват да отчитат силни ежемесечни ръстове от април след 13 поредни месеца на спад заради пандемията, блокадите, по-слабото търсене заради ограниченията за пътувания и срива на цените на петрола на световните пазари. Най-силен спад - от 22,3%, е отчетен през май 2020 г.

На първо място в ЕС по ръст на цените на горивата през септември 2021 г. е Люксембург с 30,7%, следван от Румъния с 29,3%. Трета е Словения с 28,7%, а четвърта е Полша с 28,5%. Същевременно в Малта за трети пореден месец няма промени в цените на горивата. В Ирландия поскъпването е с 15%, в Италия - със 17,5%, а в Финландия - със 17,8%.

 

 

Закон за хранителната верига би осветлил спекулата

автор:Дума

visibility 741

/ брой: 47

До края на юни ще санират 585 блока, финансирани по ПВУ

автор:Дума

visibility 712

/ брой: 47

Газът през април ще поскъпне с 5%

автор:Дума

visibility 665

/ брой: 47

Големите в ЕС зоват за общ капиталов надзор

автор:Дума

visibility 695

/ брой: 47

Иран удари с тежки и хиперзвукови ракети

автор:Дума

visibility 754

/ брой: 47

Испания ще бори речта на омразата

автор:Дума

visibility 721

/ брой: 47

Накратко

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 47

Кълчища

автор:Таня Джаджева

visibility 690

/ брой: 47

За нашенския абсурд

visibility 699

/ брой: 47

Стратегическа глупост

visibility 675

/ брой: 47

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ