22 Юли 2025вторник15:27 ч.

Стачки в столичния транспорт и пощите

Служителите искат по-високи заплати

/ брой: 14

автор:Дума

visibility 264

Ефективни стачки подготвят работещите в столичния градски транспорт и в "Български пощи".

От Федерацията на транспортните работници към КТ "Подкрепа" обявиха, че ще бъде обсъдена възможността за ефективен едночасов протест в четирите общински дружества - "Столичен автотранспорт", "Столичен електротранспорт", "Метрополитен" и "Център за градска мобилност". Синдикалистите настояват за 30 на сто увеличение на заплатите със задна дата от 1 януари. Проблеми в сектора са и текучеството на кадри и условията на труд.

В края на миналата седмица служителите в "Български пощи" също обявиха, че подготвят ефективна стачка, която ще доведе до преустановяване на работата на пощенските станции и предоставяните услуги. Причина за това е ниското заплащане на работниците и условията на труд в дружеството. Служителите получават между 712 и 849 лева. 

Сарафов вече не е главен прокурор

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 133

Пожари в Киев след руски удар

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 133

Гореща вълна в Европа

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 133

Управляващите в Токио вече нямат мнозинство

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 133

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 133

Съчувствие

автор:Таня Глухчева

visibility 0

/ брой: 133

В разрез със закона

visibility 0

/ брой: 133

Нужни са промени

visibility 0

/ брой: 133

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ