17 Юли 2025четвъртък11:01 ч.

Снимка БОК, Станимира Петрова първа от българите се класира за Олимпиадата

Станимира Петрова с квота за Олимпиадата

/ брой: 123

автор:Дума

visibility 978

Станимира Петрова (54 кг) ще участва на трета поредна Олимпиада. Българската боксьорка заслужи визата за Париж 2024, след като се класира за 1/2-финал на Европейските игри в Краков. Световната и трикратна европейска шампионка победи Дженифър Лийн (Ирл) с 5:0 съдийски гласа, с което си гарантира най-малко бронз. За място на финала Петрова ще срещне утре Чарли Дейвисън (Вбр).

Радослав Росенов (63,5) остана на крачка от Игрите, след като загуби с неединодушно съдийско решение от именития Лаша Гурули (Груз).

Снощи за виза за Париж Светлана Каменова (57) боксира с Юлия Шеремета (Пол). При мъжете Хавиер Ибаниес (57) излезе за билети за Париж срещу Артур Базеян (Арм). Йордан Морехон (+92) боксира на 1/4-финал с Йонас Язевичиус (Лит). В тази категория квоти печелят само финалистите.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 1379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 1503

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 1480

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1338

/ брой: 129

Епични провали

visibility 1465

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ