17 Септември 2025сряда19:30 ч.

Снимка Софийска опера и балет

Стефани Кръстева ще бъде Татяна в "Евгений Онегин" на езерото Панчарево

/ брой: 151

автор:Дума

visibility 1631

Младото сопрано Стефани Кръстева ще се представи в ролята на Татяна от операта "Евгений Онегин" от Чайковски на 14 август от 20 ч. на Летния фестивал "Музи на водата" на езерото Панчарево. В останалите роли са Атанас Младенов (Евгений Онегин), Хрисимир Дамянов (Владимир Ленски), Александрина Стоянова (Ларина), Весела Янева (за първи път в ролята на Олга), Ангел Христов (княз Гремин), Димитър Станчев (Зарецки), Николай Войнов (Ротният), Румяна Петрова (Филипевна), Красимир Динев (Трике). В постановъчния екип са Андрей Галанов - диригент, Вера Петрова - режисьорка; музикална и стилистична постановка - Лариса Гергиева, диригентка на хора - Виолета Димитрова.

В свое интервю Стефани Кръстева изтъква, че обича да мечтае. Една от големите й мечти е да изпълни ролята на Татяна от операта "Евгений Онегин". В нейния образ тя вижда най-ценното човешко качество - добротата. 

Стефани Кръстева е родена във Варна, където завършва НУИ "Добри Христов" със специалност "Класическо пеене". През 2017 г. завършва магистърска степен във Вокалния факултет на НМА в класа по класическо пеене на доц. Иванка Нинова и в класа по актьорско майсторство на акад. Пламен Карталов. През февруари 2019 г. дебютира в Софийската опера и балет в ролята на Татяна от "Евгений Онегин". На същата сцена се превъплъщава в ролята на Християния от операта "Зографът Захарий" на Марин Големинов.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 571

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 718

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 627

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 632

/ брой: 173

За образованието

visibility 629

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 634

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ