Христо Стоичков надъха ЦСКА за днешния финал за Купата на България срещу Локо Пд. Битката на Националния стадион започва в 19 ч. Легендата на българския футбол пропуска мача, защото има ангажименти в Маями, където допреди години живееше и работеше.
"На 20 май не излизат просто 11 играчи на терена. Излиза история. Излиза чест. Излиза сърцето на ЦСКА. Финалите не се играят - финалите се печелят с характер, с вяра и с онази червена сила, която поколения армейци носят в себе си. Няма значение колко тежък е пътят, когато зад отбора стои една трибуна, един народ и една любов, която никога не предава.
Нека на 20 май всеки пас, всяко единоборство и всяка секунда бъдат за емблемата, за историята и за всички, които живеят с ЦСКА в сърцето си. Бъдете гласът, който не спира. Бъдете силата, която се усеща. Бъдете 12-ият играч.
Защото има мачове... и има финали, които остават завинаги.
Само ЦСКА", написа във фейсбук кавалерът на "Златната топка" за 1994 г.
"За честта на родината, за ЦСКА и дружината!
Всички заедно като един, напред към купата, армейци!
Стадионът целият червен", обявиха "червените".
Локо Пд също пусна мотивиращо послание към играчи и фенове: "Денят настъпи. Локомотив излиза днес срещу ЦСКА във финала за Купата на България. За честта, за емблемата, за историята. Битка от първата минута до последния съдийски сигнал. За славата на Локомотив, за славата на Пловдив. Напред към победата", обявиха от "Лаута".
За последно двата тима спориха за трофея през 2020 г., когато Локо победи. Година по-късно ЦСКА успя да вземе отличието. Победата сега гарантира участие в квалификациите на Лига Европа.

