07 Ноември 2025петък13:56 ч.

Стоичков обвини французи в голям грабеж

/ брой: 191

автор:Дума

visibility 402

Легендата на Барселона и българския национален отбор Христо Стоичков заяви недоволството си от това, че трофеят "Златна топка" не бе присъден на головата машина на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски. Най-ценното отличие се връчва от френското издание "Франс Футбол", а заради пандемията през 2019 година никой не го взе.
Камата говори пред италианското издание "Tuttomercato", в което говори за актуалните футболни теми и се върна към периода си в Парма.

"Бях в Парма само година, но пазя специални спомени, както от отбора, така и от града. Нашият отбор наистина бе много силен, но не постигна нещо голямо в класирането. Въпреки незадоволителните резултати, излязоха много добри млади футболисти, които после писаха историята на италианския футбол, като Буфон и Пипо Индзаги. Много се радвам за тях.

Виждам много силни нападатели след цяло десетилетие, което бе белязано от Кристияно Роналдо и Меси. Новото поколение вкарва много голове, но е много трудно да стигнат до нивото на португалеца и аржентинеца.

Харесват ми Холанд, Мбапе и Киеза. Имат много високо ниво, но това не е достатъчно. Трябва да останат на това ниво няколко години, а няма да е лесно. Холанд не спира да вкарва, Килиан стана световен шампион на 19 години. Имат много голямо бъдеще, но не знам дали ще издържат 10 години.

Не ми харесва, че "Златната топка" не бе присъдена на Левандовски. Беше много несправедливо. Спечели Шампионската лига и титлата с Байерн. Разбирам, че имаше пандемия, но той игра пълен сезон. Не ми хареса как се отнесоха към него.

Жоржиньо има качествата и титлите да спечели този сезон, но не зависи от мен. Винаги ще предпочета футболист, който е показал постоянство последните 4-5 години. Ако Италия спечели и Лигата на нациите и световното първенство, ще му го дам", каза още Стоичков.

ЕС се милитаризира от граждански фондове

автор:Дума

visibility 181

/ брой: 209

Лекарите в Гърция излязоха на протест

автор:Дума

visibility 172

/ брой: 209

НАТО гласяло диверсия с ядрени реактори

автор:Дума

visibility 175

/ брой: 209

Накратко

автор:Дума

visibility 151

/ брой: 209

Просто един ден в България

автор:Дума

visibility 198

/ брой: 209

Извън контрол

автор:Иван Таков

visibility 171

/ брой: 209

Дееволюцията на ЕС

автор:Юри Михалков

visibility 173

/ брой: 209

Цензурата вече не се нуждае от забрана

visibility 180

/ брой: 209

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ