31 Октомври 2025петък23:24 ч.

Обрат:

Свалят обвиненията срещу Джулиан Асанж?

САЩ обмислят искането на Австралия за прекратяване на съдебното преследване срещу основателя на "Уикилийкс"

/ брой: 70

автор:Дума

visibility 32597

Президентът на САЩ Джо Байдън заяви, че обмисля искането на Австралия да се прекрати съдебното преследване срещу основателя на "Уикилийкс" Джулиан Асанж, съобщават световните медии. "Обмисляме го", каза Байдън на въпрос на репортер, който попита дали има отговор на искането на Австралия.
Адвокатът на основателя на „Уикилийкс“ коментира, че това са много обещаващи развития.
Навършиха се пет години, откакто Асанж бе измъкнат от еквадорското посолство в столицата на Великобритания и вкаран в лондонския затвор „Белмарш“.
52-годишният австралиец е изправен пред съдебно преследване в САЩ за предполагаем заговор за получаване и разкриване на секретна информация от Пентагона. Това последва публикуването на стотици хиляди изтекли документи, свързани с войните в Афганистан и Ирак.
По-рано т.г. адвокатите на австралиеца поискаха разрешение да обжалват екстрадирането му в САЩ. През февруари австралийският премиер Антъни Албанезе призова обвиненията да бъдат снети и той да се завърне в родината си.
Макар съдиите да отхвърлиха повечето от аргументите, те все пак решиха, че Джулиан Асанж не може да бъде екстрадиран незабавно, освен ако американците не дадат допълнителни уверения какво ще се случи с него. Следващото заседание по делото е насрочено за май.

Всяка сграда със собствен пощенски код

автор:Дума

visibility 738

/ брой: 204

Основен ремонт за 51 млн. лева на пътя Рудозем-Смолян

автор:Дума

visibility 833

/ брой: 204

Задава се нов собственик на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 876

/ брой: 204

С 20% нарасна за година външният ни дълг

автор:Дума

visibility 816

/ брой: 204

Си Дзинпин и Доналд Тръмп се споразумяха

автор:Дума

visibility 866

/ брой: 204

Крайнодесните загубиха вота в Нидерландия

автор:Дума

visibility 846

/ брой: 204

Русия кани западни журналисти в Донбас

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 204

Казахстан забранява ЛГБТИ пропагандата

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 204

Динозаврите

автор:Александър Симов

visibility 828

/ брой: 204

Участието в управлението беше правилно решение

автор:Дума

visibility 843

/ брой: 204

Вечно виновните комунисти

автор:Александър Симов

visibility 4648

/ брой: 203

Голямо "Ако" в схемата

visibility 2444

/ брой: 203

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ