29 Април 2024понеделник09:57 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Световната банка предупреди за стагфлация

/ брой: 110

автор:Дума

visibility 223

Световната икономика рискува да изпадне във вреден период на стагфлация (нисък растеж и висока инфлация) в стила на 70-те години на миналия век, предизвикан най-вече от нахлуването на Русия в Украйна, предупреди Световната банка, като намали годишната си прогноза за растежа.
Токсичната комбинация от слаб растеж и растящи цени може да предизвика масови затруднения в десетки по-бедни страни, които все още се борят да се възстановят от сътресенията, предизвикани от ковидпандемията.
Песимистичната прогноза дойде, след като международният кредитор намали прогнозата си за глобалния растеж до 2,9%, което е с 1,2 процентни пункта под прогнозата от януари, поради сериозния спад, причинен от войната. "Рискът от стагфлация е значителен с потенциално дестабилизиращи последици за икономиките с ниски и средни доходи", заяви пред репортери президентът на Световната банка Дейвид Малпас.
За много страни ще бъде трудно да избегнат рецесията, добави той. И ако рисковете за перспективите се материализират, глобалният растеж може да се забави още по-рязко - да предизвика световна рецесия, предупреди Малпас.
В доклада на банката "Глобални икономически перспективи" се казва, че войната в Украйна увеличава щетите от пандемията и засилва забавянето на световната икономика, "която навлиза в период, който може да се превърне в продължителен период на слаб растеж и повишена инфлация". Спадът идва, след като през 2021 г. растежът се възстанови до 5,7% благодарение на пандемията, отбелязвайки "най-рязкото забавяне след първоначално възстановяване от глобална рецесия за повече от 80 години".

Корнелия Нинова честити Цветница на празнуващите

автор:Дума

visibility 450

Цветница е!

автор:Дума

visibility 470

13 зърнари са взели 52 млн. лв. субсидии

автор:Дума

visibility 1085

/ брой: 80

Войната в Украйна удвои приходите на ВМЗ-Сопот

автор:Дума

visibility 990

/ брой: 80

Хващат най-много негодни банкноти от 10 лева

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 80

ВМРО-ДПМНЕ води на първия тур

автор:Дума

visibility 1079

/ брой: 80

Расте напрежението между САЩ и Китай

автор:Дума

visibility 1193

/ брой: 80

Педро Санчес подава оставка?

автор:Дума

visibility 987

/ брой: 80

Накратко

автор:Дума

visibility 948

/ брой: 80

По български

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1141

/ брой: 80

15 сергии

автор:Таня Глухчева

visibility 1125

/ брой: 80

Хем най-бедни, хем богаташи...

visibility 994

/ брой: 80

Абсурдът "Боташ"

автор:Румен Овчаров

visibility 1050

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ