14 Юли 2025понеделник22:07 ч.

Таксиджии искат оставка от шефа на ДАИ

/ брой: 190

автор:Дума

visibility 1168

Националният таксиметров синдикат иска оставката на изпълнителния директор на Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация" (бивша ДАИ) Бойко Рановски заради провал на практиките за нерегламентирани и незаконни превози, съобщи на пресконференция председателят на синдиката Красимир Цветков. По неговите думи от март досега всички междуведомствени мероприятия на полицията, агенцията, данъчните и т.н. са спрени от Рановски.

Според Цветков мотивите били "да изчакаме да видим какво ще стане на изборите". Като доказателство за провала на автомобилната администрация по отношение на контрола той посочи факта, че приложението "Максим" продължава да работи безпроблемно в четири града у нас. "Липсват планове и предложения и действия за решаване на проблема. Липсва разбирането за същността и размерите на този проблем в "Автомобилна администрация", е мнението на таксиметровия синдикат.

София е напът да остане без таксиметрови коли. Шофьорите на жълти коли масово се отказват от професията заради пределните цени на услугата и поскъпващите горива, които правят превозването на клиенти в столицата нерентабилно, съобщава "Труд", цитирайки представители на бранша. Според тях таксиджиите в София са намалели близо наполовина през последната година и водачите вече са около 3000 души при 6000 преди година, колкото са и регистрираните на територията на общината. Това е и причината дори в ненатоварените периоди вече понякога да се чака по половин час за пристигане на поръчана кола, обясниха от бранша.

 

 

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ