22 Февруари 2026неделя10:04 ч.

Таксиметровите шофьори готови за протест

/ брой: 95

автор:Дума

visibility 747

Таксиметровите шофьори са готови за протест, имат три искания към държавата. Това стана ясно от думите на председателя на съюз "Такси" Кирил Ризов. Вследствие на извънредното положение много хора си останаха вкъщи, което доведе до това голяма част от такситата да спрат работа заради липса на клиенти, каза Ризов пред "България он ер". "Стигна се до поставяне на пластмаси зад предните седалки. Ръкавици, маски, дезинфектанти и клиентите на задната седалка. Тези мерки продължават и ние ги спазваме", обясни той. По думите му самите шофьори спазват противоепидемичните мерки в много по-голям процент, за разлика от клиентите.

Именно заради затрудненията в сектора шофьорите настояват държавата да удължи всяко разрешително за извършване на таксиметрова дейност за срока на извънредното положение, който беше два месеца. "Нашата работа падна пет пъти - ако вземем за база 100 лв. оборот, сега паднахме до под 20 лева", посочи таксиметровият шофьор. Второто им искане е Законът за автомобилните превози да не бъде променян. Таксиметровите шофьори искат и алтернативният данък, който плащат предварително всяка година, да бъде намален за 2021 г. на 300 лева, като досега е бил между 300 и 1000 лева. Ризов е категоричен, че ако едно от трите им искания не бъде изпълнено, таксиметровите шофьори са готови да протестират.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ