14 Август 2025четвъртък11:34 ч.

Таско Ерменков: Протестите на медицинските сестри бяха провокирани от бездействието на министъра на здравеопазването

автор:Дума

visibility 734

Медицинските сестри бяха провокирани от бездействието на министъра на здравеопазването и от това, че диалогът вече стана недостатъчен - те искаха да има реални действия, а те не се случиха. Това заяви в "Панорама" депутатът от БСП Таско Ерменков по повод ескалацията на протеста на медицинските специалисти.

Ако ние дойдем на власт, имаме система и ще я изпълним тотално, категоричен е Ерменков.

 Тогава държавата ще бъде не мащеха към сестрите и майка към някои частни лечебни заведения, а ще бъде равномерно отговорна за всички в системата. Ние няма да закриваме никакви болници, но обществен ресурс ще се дава само на онези, които изпълняват и са регистрирани по Закона за лечебните заведения. Може да направим и повече от 1200 лв. минимална заплата за сестрите, въпросът е обаче за социална справедливост, каза Ерменков.

ЕК иска по-строги мерки за шарката

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 150

Над 49% от българите подкрепят еврото

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Иван Иванов разпореди проверка на АПИ за раздадените бонуси

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Евакуация на гръцки град заради пожар

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Лондон бори опасното шофиране с конфискация

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Крайнодесните набират скорост в Германия

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Прозрачен механизъм

visibility 1

/ брой: 150

Какво да очакваме от срещата Тръмп - Путин

автор:Юри Михалков

visibility 0

/ брой: 150

Александър Йосифов - достоен, харизматичен, гениален

автор:Петър Михайлов

visibility 2

/ брой: 150

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ