Иранският парламент ще обсъди увеличаване на обогатяването на уран до 90% в случай на повторна атака от САЩ и Израел, написа говорителят на Комисията по национална сигурност и външна политика на иранския парламент Ебрахим Резаи в Екс.
"Една от възможностите за Иран в случай на повторна атака може да бъде обогатяването на уран до 90 процента. Ще обсъдим това в парламента", съобщи той в социалната платформа.
Доналд Тръмп заяви, че примирието с Иран е "на изкуствено дишане", след като отхвърли отговора на Техеран на мирното си предложение, определяйки го като "глупав". "Бих го определил като най-слабия до момента, след като прочетох този боклук, който ни изпратиха и който дори не дочетох до край", заяви президентът на САЩ.
Изказването му породи опасения, че продължаващият от 10 седмици конфликт ще продължи да парализира мореплаването през Ормузкия проток.
Преди няколко дни премиерът на Израел Бенямин Нетаняху заяви, че войната в Иран още не е приключила.

