30 Април 2024вторник02:11 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Палитра

Трансформациите на Ивайло Попов

/ брой: 21

автор:Дума

visibility 1367

"Трансформации" е назовал Ивайло Попов своята нова изложба, подредена до 21 февруари в столичната галерия "Райко Алексиев" при Съюза на българските художници. "В тази серия разглеждам картината като отворено за иновации и предизвикателства визуално поле - рефлексия на актуалната и динамична социална среда", посочва авторът.

Творчеството на Ивайло Попов е в традицията на класическия колаж-асамблаж от времето на 60-те години, попарта и концептуалното изкуство. Като абстрактна образност неговите изображения се базират на живописта, но я разглеждат като разширено понятие.

През 1990-те години Ивайло Попов се утвърждава като художник първоначално с цикли "чувалено-шаечни" колажи, по-късно с изразителни асамблажи от метални отпадъци - ръждясали тенекии и всякакви метални отломки (извадени от него от река Струма, която тече на няколко метра от ателието му). Към тях той често добавя сгурия, пръст, стърготини и т.н. 

Ивайло Попов завършва живопис в Художествената академия през 1970 г. при професорите Панайот Панайотов и Игнат Игнатов. От 1972 г. преподава живопис, съвременно изкуство и композиция в Педагогическия колеж в Дупница, а през 1986 г. завършва специализация в Художествената академия в Петербург, Русия. От 1993 г. е хоноруван преподавател в ЮЗУ "Неофит Рилски" в Благоевград. През 1999 г. става доцент по живопис. Като председател на Сдружението на художниците в Дупница той е основният инициатор за провеждането на първия за града професионален пленер. Участва в множество групови и самостоятелни изложби в страната и в чужбина, кураторски проекти за съвременно изкуство, акции и пленери в Париж, София, Дупница и др. Носител е на многобройни награди за живопис. 

БСП успя да запази работните места в мините

автор:Дума

visibility 404

/ брой: 81

"Боташ" не иска прекратяване на споразумението с "Булгаргаз"

автор:Дума

visibility 410

/ брой: 81

Новите двуетажни влакове пристигат през 2026 г.

автор:Дума

visibility 361

/ брой: 81

Fitch очаква политическата криза пак да отложи еврото

автор:Дума

visibility 322

/ брой: 81

Хиляди испанци подкрепиха Санчес

автор:Дума

visibility 402

/ брой: 81

Нелегални мигранти с менте лични карти

автор:Дума

visibility 407

/ брой: 81

САЩ и Китай трябва да са партньори

автор:Дума

visibility 406

/ брой: 81

Накратко

автор:Дума

visibility 341

/ брой: 81

Загинал на работа

автор:Аида Паникян

visibility 395

/ брой: 81

Маските паднаха

visibility 414

/ брой: 81

Украйна – камикадзе на САЩ

автор:Юри Михалков

visibility 426

/ брой: 81

БСП е алтернатива за развитието на България

автор:Дума

visibility 377

/ брой: 81

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ