15 Март 2026неделя03:27 ч.

Трайков иска оптимизиране на договора с "Боташ", в него имало "рационална философия"

/ брой: 46

автор:Дума

visibility 167

Служебният министър на енергетиката Трайчо Трайков се е срещнал в Париж по време форум за ядрена енергетика с турския си колега Алпарслан Байрактар и го е поканил да дойде в София. Това съобщи самият Трайков пред журналисти във френската столица, където участва в срещата, посветена на ядрената енергия.
От турска страна, според Трайков имало разбиране и готовност за промени в условията на договора с "Боташ". Предстоят конкретни преговори, тъй като става дума за много специфични параметри, но в същото време Турция има свои интереси, а имаме и взаимни други проекти, които в момента обсъждаме, като например зелени коридори през Турция и България за енергия от възобновяеми енергийни източници, така че основната тема е газовият договор, подчерта Трайков.  
До посещението на Алпарслан Байрактар в София от българска страна ще бъде изготвена подробна позиция затова къде вижда възможности да бъде актуализиран този договор, стана известно от думите на служебния министър. Според него е добра идеята България да се възползва от големия капацитет за внос на втечнен природен газ през турски терминали. Ние искаме да запазим рационалната философия на това споразумение, но трябва да оптимизираме параметрите и за това се разбрахме да говорим в София, каза Трайков.

Закон за хранителната верига би осветлил спекулата

автор:Дума

visibility 2591

/ брой: 47

До края на юни ще санират 585 блока, финансирани по ПВУ

автор:Дума

visibility 2421

/ брой: 47

Газът през април ще поскъпне с 5%

автор:Дума

visibility 2510

/ брой: 47

Големите в ЕС зоват за общ капиталов надзор

автор:Дума

visibility 2515

/ брой: 47

Иран удари с тежки и хиперзвукови ракети

автор:Дума

visibility 2109

/ брой: 47

Испания ще бори речта на омразата

автор:Дума

visibility 2514

/ брой: 47

Накратко

автор:Дума

visibility 2494

/ брой: 47

Кълчища

автор:Таня Джаджева

visibility 2719

/ брой: 47

За нашенския абсурд

visibility 2880

/ брой: 47

Стратегическа глупост

visibility 2622

/ брой: 47

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ