06 Юли 2025неделя21:59 ч.

Цолов завърши 15-и в дебюта си във Ф3

/ брой: 44

автор:Дума

visibility 601

Никола Цолов завърши 15-и в основната надпревара от първия за годината състезателен уикенд във Формула 3. На пистата "Сахир" в Бахрейн 16-годишният българин финишира на 12-о място, но заради наказание от 5 секунди се смъкна с три позиции.

Той бе санкциониран заради контакт с пилота на Кампос Кристиан Менсъл в първия завой в десетата обиколка. Тогава Цолов пробва атака срещу австралиеца, но удари болида му. 

18-годишният бразилец Габриел Бортолето (Трайдънт) спечели състезанието, въпреки че завърши втори. 17-годишният италианец Габриеле Мини (Хайтек), който финишира първи, също като Цолов получи наказание от 5 секунди.

В генералното класиране българският тинейджър е 18-и с 0 т.

В събота Цолов бе наказан с 10 секунди по време на спринтовото състезание и също не получи точки. При старта един от механиците се отстрани твърде късно и заради него българинът бе санкциониран с 10-секунден престой в бокса.

След това той се върна на пистата в опашката на колоната и финишира 26-и от 30 пилоти, след като потегли 16-и, а преди санкцията се бе изкачил до 13-о място в първата обиколка и половина. 

Следващият уикенд във Формула 3 ще бъде на пистата "Албърт парк" в Мелбърн за Гран при на Австралия на 1 и 2 април.

Македонският език отпада от доклада

автор:Дума

visibility 7346

/ брой: 121

Български пожарникари помагат на Гърция

автор:Дума

visibility 4971

/ брой: 121

Румъния вдига данъци и замразява заплати

автор:Дума

visibility 8028

/ брой: 121

Кратки новини

автор:Дума

visibility 5512

/ брой: 121

Сакън

автор:Таня Джаджева

visibility 8376

/ брой: 121

Пак разпалваме котлите

visibility 8950

/ брой: 121

Крими геополитика

автор:Юри Михалков

visibility 4975

/ брой: 121

Какво стана в Хага?

автор:Николай Шопов

visibility 7725

/ брой: 121

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ