Маурисио Гарсес вкара два гола за разгрома на ЦСКА над Берое, Снимка cska.bg

Хаитянинът Назон вкара и за първенството и се закани на Сейнт Патрик

/ брой: 148

автор:Владимир Николов

visibility 303

Владимир НИКОЛОВ

ЦСКА прегази Берое с 5:1 и записа най-категоричната си победа от началото на сезона.
Бразилецът Маурисио Гарсес (5) откри след атака по левия фланг на Тибо Вион и Брадли Де Нойер. Малко по-късно Георги Йомов пропусна от чисто положение. Дюкенс Назон (18) удвои отново след пас на Вион и след консултация с ВАР. Арбитърът Валентин Железов отмени заради засада попадение на Асен Дончев (61), а Браян Морено (75) отбеляза трети гол. Реферът Железов отсъди дузпа за гостите за игра с ръка на Мено Кох и Абубакар Тунгара (81) намали.
В добавеното време съдията свири дузпа и за ЦСКА за фаул на Николай Николаев срещу Лазар Туфегджич в пеналта, която Иван Турицов (90+4) реализира. В последните секунди вратарят Иван Караджов сгафи и реши да отиграе с глава, Гарсес (90+6) му отне топката и я вкара за пети път с петия си гол през сезона.
ЦСКА се изравни с Лудогорец на върха на efbet Лига. Двата отбора имат по 10 т. и по 2 допуснати гола. Разградчани обаче са вкарали 12, а ЦСКА - 10.
"Най-добрият ни мач досега. Това е начинът, по който ЦСКА трябва да играе. Берое е добре подготвен тактически отбор, но с агресия не им позволихме да играят това, което искат. Имам 25 футболисти, играем през три дни, трябва да се изявяват всички. Добрите футболисти са добре дошли при нас. Имахме късмета да вкараме два бързи гола. Иска ми се футболистите да показват най-доброто си лице, крачка по крачка опитваме да го изградим.
Сейнт Патрик е много добър отбор, който отстрани Мура. Трябва да разберем, че в Европа трябва да сме концентрирани през всички 90 минути", каза доволен треньорът Саша Илич.
"Изключително щастлив съм да вкарам дебютния си шампионатен гол за ЦСКА. Не играх по най-добрия начин. Радвам се, че спечелихме пред нашите фенове. Не се фокусирам върху цифрите. Можех да вкарам и през първото полувреме, но най-важното е победата. Очаквам такава и в четвъртък. Ще дадем максимума от себе си. Ако можем, ще отбележим 4-5 гола. Ако искаш да се бориш за първото място или да си в групите на турнир в Европа, трябва да си уверен. Шегуваме се, играем с настроение. Важно е да печелим и като гости", каза Дюкенс Назон.
"Започнахме неуверено и с прекалено голям респект мача. До 2:0. После подобрихме някои неща, но тези два гола и след елементарни грешки в добавеното време се получи тази тежка загуба. Ние сме преценили да играем с трима централни бранители. Това е и с оглед на хората, с които разполагаме. Не мога да кажа дали ще дойдат много нови хора, но трябва Берое да издържи. Имаме нужда от точки. Ще трябва да направим всичко възможно да ги спечелим. Трябва ни повече старание в тренировките и в мачовете", коментира треньорът Петър Хубчев.