17 Ноември 2025понеделник09:50 ч.

Палитра

Цветан Казанджиев показва нови "Фрагменти" във Варна

/ брой: 41

автор:Дума

visibility 1263

Самостоятелна изложба представя в Градската художествена галерия "Борис Георгиев" във Варна един от утвърдените автори от последните десетилетия - Цветан Казанджиев. Под мотото "Фрагменти" той е подбрал колекция от свои работи живопис, акварел, рисунка и графика, с които ценителите могат да проследят най-новите посоки в неговото многолико творчество. Изложбата, която може да се разгледа до 5 март, е реализация на наградата на Варненската градска галерия, която художникът получи през 2019 г. на Второто триенале "Духът на акварела" в морската столица, научи ДУМА от Нина Локмаджиева.

"Фрагменти" ми хрумна като работно заглавие, признава художникът, не е точно конкретика, а имагинерна структура, която въплъщавам в моите творби. За мен това е невидимата нишка към същността на изобразеното... Не робувам на моди и правила - идва ми нещо в главата, премислям го, постоява малко, узрява и тогава го прилагам върху хартията, платното или металната плоча за графиките. Преценявам всяка идея, журирам я през сетивата си. Много съм дисциплиниран като художник, никога не съм си позволявал да правя нещо случайно или на парче. Всичко, което е излязло от моята ръка, от моята мисъл, е с подчертан знак, с подчертан подтекст, с вкус - по моите критерии. Не робувам и на стилистики", споделя художникът.

Цветан Казанджиев е роден на 17 октомври 1960 г. в Ямбол, където живее и работи и днес. Член е на СБХ, секция "Графика". Негови творби са притежание на галерии, музеи и частни колекции у нас и по света. Носител е на престижни отличия. 

Кабинетът одобри бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 20687

/ брой: 214

Тежките ремонти на магистралите приключват

автор:Дума

visibility 18259

/ брой: 214

България с най-голям спад на производството

автор:Дума

visibility 18287

/ брой: 214

Не се презапасявайте с гориво

автор:Дума

visibility 16990

/ брой: 214

Планираният бюджет на ЕС е най-големият

автор:Дума

visibility 18050

/ брой: 214

Безредици в мигрантски център до България

автор:Дума

visibility 20299

/ брой: 214

Киев удари със своя далекобойна ракета

автор:Дума

visibility 18222

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 14239

/ брой: 214

Град като паркинг

автор:Александър Симов

visibility 11106

/ брой: 214

У нас все парите са важни

автор:Таня Глухчева

visibility 19064

/ брой: 214

Има правен вакуум за сградната инсталация при парното

visibility 19906

/ брой: 214

Казахстан - пример за традиция и отвореност към света

автор:Дума

visibility 17141

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ