28 Март 2024четвъртък10:52 ч.

Украйна сломи Северна Македония в Букурещ

visibility 38

Украйна записа първа победа на Евро 2020, след като надви Северна Македония с 2:1 в мач от група С на турнира, който се игра на Националния стадион в Букурещ. Двата тима си размениха по едно полувреме, като в крайна сметка възпитаниците на Андрий Шевченко надделяха и увеличиха шансовете си да се класират за осминафиналите на турнира.

Играчите на Украйна търсеха задължителна победа след поражението си от Нидерландия в откриващия си мач от надпреварата и наложиха натиск от първите минути на двубоя. След няколко добри намеси на македонския вратар Столе Димитриевски, капитанът на Украйна Андрий Ярмоленко успя да открие резултата в 29-та минута от непосредствена близост след добра асистенция на Александър Караваев. Пет минути по-късно централният нападател на украинците Ромян Яремчук удвои преднината на своите, след като бе изведен очи в очи с Димитриевски от Ярмоленко и не сбърка. Малко след това ветеранът в редиците на Северна Македония Горан Пандев върна един гол за своя отбор, но попадението бе отменено заради засада.

След почивката Северна Македония погледна по-смело в атака в търсене на обрат и стигна до един гол в 57-та минута, когато получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Караваев срещу Пандев. Димитриевски спаси удара на Езгян Алиоски от бялата точка, но защитникът на Лийдс вкара топката във врата при добавката. В 84-та минута дузпа получиха и украинците, след като след консултация с ВАР реферът Фернандо Рапалини от Аржентина прецени, че Даниел Аврамовски е играл с ръка. Димитриевски обаче отрази изстрела на Руслан Малиновски и остави своите в играта. В оставащите минути Северна Македония така и не успя да стигне до изравнителен гол и трябваше да се примири с втора поредна загуба Евро 2020.

По този начин Украйна вече има три точки и заема трето място в група след отборите на Нидерландия и Австрия, които ще се изправят един срещу друг от 22.00 часа днес. В последния кръг мачове от група С в понеделник от 19.00 ч. Северна Македония играе с Нидерландия, а Украйна се изправя срещу Австрия.

Летният сезон тръгва с 10-15% по-високи цени