13 Юли 2025неделя16:12 ч.

В ЕС, САЩ и Русия учат за бивши правителства, у нас - за сегашното

/ брой: 214

автор:Юлия Кулинска

visibility 2707

Практика е в ЕС, САЩ и Русия децата да учат за бивши правителства, заяви в парламента вчера просветният министър Сергей Игнатов в отговор на питане на депутата от БСП Ваня Добрева. Тя поиска Игнатов да разясни актуализацията на учебниците за 11 клас по "История и цивилизация". Виждаме, че всички останали събития са включени, за да се достигне до етапа, в който ГЕРБ печели внушителна победа и страната поема по нов път със слънцето Бойко Борисов, поясни Добрева. Тя изрази недоумение защо е необходимо да се дават средства в такава ситуация на криза за събития и личности, които тепърва трябва да бъдат оценявани, и допусна, че вероятно това е заради изборите догодина.
Пари за актуализация на учебниците не са нужни, тъй като това го правят издателствата, които са заинтересовани, оправда се Игнатов. Той поясни, че историческата наука се занимава и със съвременността и че това, че се споменават в учебниците имената на действащи премиер, президент, евродепутати е нормално.
Помолен да коментира по-късно в кулоарите на парламента информацията, че по предписание на здравния контрол 118 училища в България, включително в София, нямат готовност за учебната година, Игнатов предположи, че става въпрос за съвместна проверка на министерството с акцент върху хигиената и санитарните възли в училищата. Той припомни, че се е договорил със здравния министър да започне такава акция, защото част от цивилизоваността на XXI век е чистотата. Игнатов каза, че предписанията в това отношение заострят вниманието на местните ръководства и на учителите. Той изтъкна, че в България има 4800 училища и детски градини и обясни, че съвсем не по европейски у нас има школа без тоалетни и места за лична хигиена.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6031

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4096

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4707

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5601

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4125

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4173

/ брой: 126

Тупик

visibility 5730

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5002

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 5910

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 5795

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ