31 Май 2025събота15:35 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

В ООН са против блокадата на Куба

/ брой: 208

автор:Таня Глухчева

visibility 1569

Таня ГЛУХЧЕВА


В ООН са против блокадата на Куба, стана ясно от думите на Н. Пр. Каридад Ямира Куето Милиан, посланик на Република Куба у нас. По случай 62-годишнината от установяването на дипломатическите отношения между Острова на Свободата и България и в подкрепа на инициативата "Не на блокадата" в Съюза на българските журналисти се проведе беседа за Куба.
На 2 ноември в ООН ще бъде обсъдена американската блокада, а на следващия ден се очаква да бъде гласувана резолюция за необходимостта от премахването й. Н. Пр. Каридад Ямира Куето Милиан припомни, че миналата година резолюцията е била подкрепена от 184 страни, и изрази надежда, че това ще се повтори. Решението няма юридическа стойност, но кубинският народ се радва на такава международна подкрепа, подчерта посланичката.
Тръмп въвежда нови 240 мерки срещу Куба, а администрацията на Байдън не предприема нищо. "Нашият социализъм не е съвършен, но е наш и никой няма право да се намесва в управлението на държавата ни", подчерта дипломатката.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Атина затяга мерките срещу мигрантите

автор:Дума

visibility 907

/ брой: 96

Путин обяви мерките за мир с Украйна

автор:Дума

visibility 912

/ брой: 96

Франция осъди лекар за педофилия

автор:Дума

visibility 802

/ брой: 96

Накратко

автор:Дума

visibility 851

/ брой: 96

Безпомощност

автор:Александър Симов

visibility 936

/ брой: 96

Локален проблем

visibility 969

/ брой: 96

Обречен диалог

автор:Юри Михалков

visibility 874

/ брой: 96

България в очакване на по-високи доходи

автор:Димитър Събев

visibility 950

/ брой: 96

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ