11 Юли 2025петък08:38 ч.

Варненци свалиха доверие от кмета на града

/ брой: 183

автор:Нина Алексиева

visibility 2307

Възмущение от действията на варненския кмет Кирил Йорданов разпространиха вчера от гражданското сдружение "Варна диша". Гражданите са недоволни от "общуването" чрез национални медии, през които Йорданов се опитва да им "обясни визията си за паркова среда и начини за паркиране на автомобили".
"За пореден път, през поредния си, четвърти мандат, кметът взема половинчати и неадекватни решения", пише в разпространеното писмо. Възмущението на варненци, които организираха протестите за забрани за строителството в Морската градина и движение на автомобили в парка е провокирано от оповестената преди дни заповед за уж пълната забрана за коли по алеите. "Добрата новина" им съобщиха Цветан Цветанов и кметът.
Крайно време е кметът да обясни защо по време на неговото управление се изградиха многоетажни сгради в парка, а там се предлагат апартаменти за продан и защо в Морската градина кръжат автомобили, таксита и дори автобуси, питат от "Варна диша". "Има ли район от Варна, където нашият кмет е решил проблем? С детските градини ли се справи, с транспорта ли, с презастрояването на града, със зелените площи, или с бездомните кучета, а може би с дупките по улиците и с дренажната канализация?", продължават недоволните.
"Ние не вярваме, защото смятаме, че управлението на нашия град е в ръцете на олигархия, откъсната от действителността, оплетена в безбройни клиентелистки връзки, без визия за устойчиво развитие, неспособна за дългосрочно планиране в полза на гражданите. Тя е вредна и ние снемаме доверието си от нея", заявяват в отвореното си писмо от гражданско сдружение "Варна диша".

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 436

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 411

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 453

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ