21 Май 2026четвъртък11:52 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Във Франция тестовете на неваксинирани ще се плащат

автор:Дума

visibility 1128

Тестовете за коронавирус във Франция вече не са безплатни за неваксинирани пълнолетни, освен ако не са предписани от лекар, предаде Асошиейтед прес.

Тестовете за ваксинирани пълнолетни граждани, както и за всички деца и младежи под 18 години, остават безплатни. От днес обаче пълнолетните, които не са се ваксинирали, ще трябва да плащат между 22 и 45 евро, за да си направят тест, съобщава ДарикНюз.

Френското правителство въведе мярката като допълнение към ковид сертификатите, които се изискват в страната от лятото. За да се сдобие с такъв пропуск, човек трябва да представи доказателство за получен неотдавна негативен резултат от тест или за възстановяване от болестта.

Пропуските се изискват при посещение на туристически забележителности, болници, както и при вътрешни пътувания с влак или със самолет.

Ковид сертификатът, който бе въведен през юли, помогна за повишаване на нивото на ваксинацията във Франция, отбелязва АП.

Около 74 процента на населението на страната) са напълно ваксинирани срещу ковид.

 

За цените и цената

visibility 55

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ