11 Юли 2025петък11:01 ч.

Вече могат да се плащат местните данъци и такси в София

/ брой: 15

автор:Дума

visibility 13640

Местните данъци и такси в София вече могат да се плащат на каса в районните данъчни отдели, по банков път или чрез финансови посредници. Вече е налична и възможността за плащане онлайн, съобщават от Столичната община. Срокът, в който може да се ползва 5% отстъпка за данък сгради и данък МПС, е 30 април 2023 г., при условие, че цялата дължима сума бъде внесена наведнъж. До края на април е крайният срок и за първата вноска на такса битови отпадъци, припомнят от дирекция "Общински приходи". Ставките за местните данъци и такси не са променени и са същите като през изминалите няколко години.
От 6 януари в София вече може да се плаща данък МПС за 2023 г. Само за първата седмица от кампанията са платени 1,5 млн. лв. от 11 500 данъкоплатци. През цялата минала 2022 г. внесеният в бюджета данък МПС е общо 112,1 млн. лв., от които 65 млн. лв. са от физически лица. 122,7 млн. лв. са внесени в хазната на София през м.г. като данък недвижими имоти. От тези средства 61,5 млн. лв. са платени от физически лица - собственици на имоти.
Печатането на данъчните съобщения ще започне през втората половина на февруари, уточниха от "Общински приходи". Те ще бъдат разпращани от края на февруари до тези собственици, които предпочитат да получат хартиени съобщения, вместо електронни, на посочен от тях имейл адрес.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 3557

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 6193

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 5808

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 6288

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 3236

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 5885

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 3176

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 5821

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 3770

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 2423

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ