25 Февруари 2026сряда19:22 ч.

Снимки Личен архив

Велина Колева и Игнат Дълбоков станаха част от драматичния състав на Великотърновския театър

/ брой: 196

автор:Дума

visibility 3444

Младите актьори Велина Колева и Игнат Дълбоков са новите попълнения в драматичния състав на Музикално-драматичния театър "Константин Кисимов" във Велико Търново. Двамата са възпитаници на Театралния колеж "Любен Гройс", където завършват "Актьорско майсторство за драматичен театър". Въпреки че са едва в началото на своя творчески път, те вече имат изяви на театралната и филмовата сцена, научи ДУМА от Златина Димитрова.
Велина Колева е от Благоевград и очаква с вълнение своя дебют на великотърновска сцена. Дипломира се през 2021 г. в класа на Малин Кръстев с асистенти Герасим Георгиев-Геро и Весела Бабинова. Тя участва в спектаклите "Езоп" под режисурата на Гълъб Бочуков, "Ирония на съдбата" на режисьорката Надя Асенова, Театрална лаборатория по "Тортила Флет" от Джон Стайнбек с режисьорка Нина Димитрова и др. Има роли в няколко късометражни филма, снима се и в музикални клипове. Последното кинопредизвикателство за нея е участието във филма "Пандора" в Испания. В свободното си време младата актриса пише стихове.
Игнат Дълбоков е от Велико Търново и е възпитаник на Професионалната гимназия по строителство, архитектура и геодезия "Ангел Попов". Учил е психология в НБУ, а т.г. се дипломира в Театралния колеж "Любен Гройс" в класа на Калин Сърменов с асистенти Явор Борисов и Красимир Куцупаров. Неговият дебют на голямата сцена е в спектакъла "Оскар" от Клод Мание, поставен от режисьора Венцислав Асенов в Сатиричния театър "Алеко Константинов" в София. През лятото дебютира в състава на МДТ "Константин Кисимов" в образа на Бай Мильо Фотографина от "Не сме от тях" по разказите на Чудомир.
Своя творчески талант Игнат изразява и върху белия лист. Той пише поезия и рисува, а като ученик дори е печелил национални награди за картините си. В свободното си време обича да танцува кизомба и да играе шах.

Продали са ни над 12 500 тона фалшиво сирене

автор:Дума

visibility 1060

/ брой: 38

Брюксел зове за нисък ДДС за жилища

автор:Дума

visibility 1069

/ брой: 38

Спешно избират нов подуправител на БНБ

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 38

МФ пое 150 млн. евро нов дълг

автор:Дума

visibility 1027

/ брой: 38

Зеленски поиска дата за членство в ЕС

автор:Дума

visibility 1118

/ брой: 38

Срещу Александър Вучич бил планиран атентат

автор:Дума

visibility 1073

/ брой: 38

САЩ преговарят с Русия и Китай за нов ядрен пакт

автор:Дума

visibility 1023

/ брой: 38

Гличосване

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1048

/ брой: 38

Кога ще ги стигнем... охлювите?

автор:Боян Дуранкев

visibility 1096

/ брой: 38

Тарифен хаос в глобалната търговия

visibility 1093

/ брой: 38

Узурпатори на власт

автор:Александър Симов

visibility 1078

/ брой: 38

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ