13 Юли 2025неделя06:07 ч.

Велизар Енчев се оплака от другарски съд

Ръководството на групата карало депутатите да подпишат празен лист хартия, с който при провинение да напускат парламента и да влиза следващият в листата

/ брой: 263

автор:Юлия Кулинска

visibility 212

Намирам се в пълна изолация от депутатите от Патриотичния фронт и даже бях подложен на другарски съд заради гласуването ми против правителството на Бойко Борисов, призна депутатът Велизар Енчев пред журналисти в НС вчера. Той изрази опасение, че ще бъде изключен от парламентарната си група. Енчев обясни, че в момента се готви точка в правилника на групата, която да е насочена към него и към това патриотите да могат да гласуват различно от съпартийците си. Депутатът уточни, че не той, а ръководството на ПФ е подписало споразумението с ГЕРБ, като само той и Слави Бинев са били с резерви към коалирането с партията на Борисов и РБ. Енчев коментира, че ако НФСБ и ВМРО бяха обявили намеренията си, че ще подкрепят ГЕРБ в НС, нямало да получат събраните на парламентарния вот гласове. Той заяви, че не е обмислял варианта да напусне ПГ на ПФ и да стане независим депутат. Един човек, гласувал "за" или "против", не може да промени нещата, но може да взриви дебати за етиката и морала в политиката, подчерта Енчев. Той отново повтори, че Бойко Борисов няма моралното право не само да е премиер, а дори да управлява пожарна команда. "ГЕРБ е двуглавата ламя "Цветанов - Борисов", защото единият не може без другия. Избирателите на ПФ не одобряват Борисов и затова аз не го подкрепих, въпреки решението на групата. Нямаме право да следваме пътя на българските мутри, защото всеки допир до тях е смъртоносен", подчерта Енчев.
Той изнесе пред медиите информация, че преди две седмици ръководството на формацията е искало народните представители да подпишат празен лист хартия, с който при провинение да напускат парламента и да влиза следващият в листата.
Велизар Енчев ме попита дали може да гласува против кабинета, коментирахме го и дадох съгласието си, обясни по-късно в НС съпредседателят на ПФ Валери Симеонов. Той обяви, че в понеделник е бил приет правилник за работата на парламентарната група на коалицията, но в него няма нито ред, с който се забранява на депутатите й да гласуват различно от колегите си. По отношение на твърденията на Енчев за нападки от страна на негови съпартийци, Симеонов посочи, че не е присъствал на подобни сцени, не трябва да се търси скандал, но все пак "може би са си изпуснали нервите".

 

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 4711

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 2815

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 3411

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 4298

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 2889

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 2961

/ брой: 126

Накратко

автор:Дума

visibility 4269

/ брой: 126

Тупик

visibility 4304

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 3740

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 4670

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 4349

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ